Program

Nasz program

ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY SPORTOWO-REKREACYJNEJ

Praga Południe jest w wielu miejscach nieprzejezdna dla rowerzystów – ścieżki rowerowe urywają się w najdziwniejszych miejscach, albo nie ma ich wcale. W naszej dzielnicy brakuje również placów zabaw dla dzieci, oraz miejsc oferujących możliwość aktywnego spędzania czasu starszym dzieciom.

Chcemy poprawić bezpieczeństwo poruszania się rowerzystów po Pradze Południe poprzez wytyczenie kluczowych rowerostrad (wzdłuż Alei Waszyngtona i ulicy Grochowskiej). Planujemy również naprawę ścieżki dla biegaczy w Parku Skaryszewskim oraz budowę placów zabaw dla dzieci.

PRAGA POŁUDNIE BEZ BARIER

Brak przejść dla pieszych, czy wąskie chodniki sprawiają, że w wielu miejscach piesi, a w szczególności osoby niepełnosprawne, seniorzy i matki z dziećmi mają problem z poruszaniem się po Pradze Południe.

Stworzymy i zrealizujemy kompleksowy plan usuwania barier, które uniemożliwiają swobodne poruszanie się po dzielnicy. Odtworzymy kilka ważnych przejść dla pieszych (np. na rondzie Wiatraczna), wyprostujemy chodniki.

PRAGA POŁUDNIE WIELU POKOLEŃ

Wszyscy mamy podobne potrzeby: przyjaźnić się z rówieśnikami, być zrozumianym i potrzebnym bez względu na wiek. Tymczasem w wielu miejskich instytucjach brakuje miejsc, które byłyby przyjazne osobom starszym i mniej sprawnym ruchowo.

Chcemy zapewnić łatwy dostęp do tychże instytucji i zwiększyć liczbę miejsc, które zapewniałyby możliwość wspólnego spędzania czasu osobom starszym. Będziemy starać się podnieść poziom usług w ramach opieki socjalnej. Mieszkańcom dzielnicy przedstawimy propozycję utworzenia miejsc integracji sąsiedzkiej.

 

Bezpieczeństwo

BEZPIECZNA PRAGA POŁUDNIE

W naszej dzielnicy niestety zbyt często spotykamy się z wandalizmem oraz z piratami drogowymi. Elewacje kamienic często są pomazane, co skutkuje podwyższaniem funduszu remontowego dla mieszkańców danego budynku.

Chcemy przeciwdziałać wariatom drogowym na ulicach naszej dzielnicy oraz zadbać o estetykę na Pradze Południe poprzez walkę z wandalizmem. Chcemy, by działania Straży Miejskiej były efektywne – główna siedziba Straży Miejskiej znajduje się przecież u nas na Pradze Południe na ulicy Kobielskiej!

Dla mieszkańców!

LOJALNOŚĆ WOBEC MIESZKAŃCÓW

Radni wybrani z list partii politycznych zazwyczaj dostają drugi etat w administracji publicznej lub w miejskich spółkach. W ten sposób kupuje się ich lojalność. Dlatego radni nie są lojalni wobec swoich wyborców a stają się lojalni wobec partii.

Jako przyszli Radni rady dzielnicy Praga Południe zobowiązujemy się, że nie przyjmiemy ŻADNEJ dodatkowej płatnej miejskiej posady – ani od burmistrza, ani od prezydenta miasta! Zwiększymy również transparentność działań urzędników – położymy nacisk na systematyczne informowanie mieszkańców o tym, na co wydawane są środki z budżetu dzielnicy, kto wygrywa przetargi, kto i w jakim trybie zatrudniany jest na kierowniczych stanowiskach w samorządowych jednostkach organizacyjnych.

NIC O NAS BEZ NAS!

Inwestycje wpływające na wygląd naszej dzielnicy i komfort mieszkańców są przeprowadzane bez zasięgania naszej opinii – mieszkańców. Tymczasem wiele bardzo istotnych dla mieszkańców spraw i inwestycji, leży odłogiem wiele lat.

Zamierzamy upowszechnić praktykę wieloetapowych konsultacji społecznych dla realizowanych na terenie dzielnicy Praga Południe inwestycji oraz wzmocnić Rady Osiedli poprzez ich włączenie w proces konsultacji. Równocześnie poprawimy komunikację między miastem a jego mieszkańcami – będziemy informować o planowanych remontach i budowach oraz o wszystkich ważnych decyzjach urzędu dotyczących dzielnicy (np. mieszkańców Saskiej Kępy o imprezach odbywających się na Stadionie Narodowym).

Edukacja

PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI

Przedszkola i żłobki wciąż pozostają trudno dostępne dla mieszkańców Pragi Południe. Dzieci muszą być zapisywane do przedszkoli na dużo wcześniej, a i tak dla wielu z nich brakuje miejsc.

Zamierzamy wesprzeć istniejące placówki oraz wygospodarować dodatkowe środki na pomoc dla istniejących placówek. W ten sposób chcemy zwiększyć dostępność przedszkoli i żłobków dla mieszkańców Pradze Południe.
Będziemy kontynuować walkę o plac zabaw dla najmłodszych dzieci z przedszkola Saski Zakątek.

UTRZYMANIE SZKOLNYCH STOŁÓWEK.

W wielu dzielnicach Warszawy zlikwidowane zostały tradycyjne stołówki szkolne, które przekształcono w centra cateringowe, zawierając umowy z firmami. W szkołach warszawskich, które korzystają z firm cateringowych, ceny obiadów wzrosły, często także kosztem spadku jakości żywności.

Chcemy utrzymać publiczny charakter stołówek na Pradze Południe. Stanowczo sprzeciwiamy się zamiarom wprowadzenia firm cateringowych do naszych szkół!

Lokalny handel

TARGOWISKA: ZDROWE I NIEDROGIE JEDZENIE DLA KAŻDEGO

Bazarek na Placu Szembeka uległ gruntownej przebudowie – teraz jest to budynek z wydzielonymi pawilonami. W planach jest również likwidacja bazaru przy Wiatracznej – w jego miejscu ma stanąć wieżowiec

Będziemy walczyć o utrzymanie bazarku na rondzie Wiatraczna. Chcemy wyznaczyć nowe miejsca do prowadzenia handlu przez drobnych kupców i rzemieślników przy zachowaniu odpowiedniej czystości i porządku w okolicy.

LOKALE DLA LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Sprzeciwiamy się inwazji naszej dzielnicy przez sieciowe sklepy i dyskonty, które niszczą lokalny handel i rzemiosło na Grochowie, Kamionku i Saskiej Kępie. Chcemy by lokale, którymi dysponuje dzielnica za pośrednictwem ZGN Praga Południe były przeznaczone w pierwszej kolejności dla lokalnych przedsiębiorców.

Ład przestrzenny

STOP Z CHAOSEM URBANISTYCZNYM!

Na ulicach Pragi południe panuje chaos reklamowy.  W wyniku braku sensownego planu zagospodarowania przestrzennego, można wszystko wybudować wszędzie i wszędzie powiesić każdą reklamę.

Będziemy naciskać na Radę Warszawy, by jak  najszybciej sporządziła  plany zagospodarowania powierzchni Pragi Południe. Plany te przed sporządzeniem – a nie dopiero w momencie wyłożenia – będą przedmiotem konsultacji społecznych. Zapanujemy nad chaosem reklamowym i uporządkujemy ekspozycje reklam .

PRZESTRZEŃ PUBLICZNA – DLA MIESZKAŃCÓW!

Na Pradze Południe znajduje się wyjątkowo mało miejsc w przestrzeni publicznej, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać czas na wspólnym odpoczynku i rekreacji.

Zamierzamy oddać przestrzeń publiczną mieszkańcom poprzez ożywienie skwerów i placów. Planujemy postawić ławki oraz śmietniki w ciągach dla pieszych.
Będziemy do końca bronić przed likwidacją Jeziorko Gocławskie!

Ochrona środowiska

ZIELEŃ JEST NASZA

Drzewa oraz tereny zielone są istotnym elementem w mieście które zapewniają nam wszystkim świeże powietrze, cień oraz regulują poziom wody – chroniąc nas przed podtopieniami.
Będziemy chronić istniejące drzewa przed wycinką oraz domagać się nowych nasadzeń w miejscach w których deweloperzy lub miasto dokonali wycinki. Podczas remontów ulic nie dopuścimy do takiej dewastacji drzew jaka miała miejsce na ulicy Osieckiej na Starym Witolinie.
Kontynuować będziemy rozpoczętą przez nas obronę Jeziorka Gocławskiego przed zabetonowaniem oraz nie dopuścimy do „rewitalizacji” Parku Skaryszewskiego polegającej na wycince większości starych drzew!

DOŚĆ HAŁASU!

Każdy ma prawo do odpoczynku! Dlatego też będziemy domagać i egzekwować norm dotyczących hałasu podczas koncertów i imprez masowych odbywających się na Stadionie Narodowym, które zakłócają ciszę nocną mieszkańcom Kamionka,Grochowa i Saskiej Kępy.

Transport

SPRAWNA KOMUNIKACJA MIEJSKA!

Niefortunnie zaplanowane ciągi komunikacyjne utrudniają większości z nas przemieszczanie do innych części miasta. Brak sprawnego transportu sprawił, że dużo właścicieli samochodów parkuje je na przykład na Saskiej Kępie i dopiero stamtąd rusza do pracy komunikacją miejską.
Dlatego chcemy zwiększyć dostępność miejsc parkingowych dla mieszkańców Saskiej Kępy poprzez wprowadzenie strefy płatnego parkowania z tanim abonamentem dla mieszkańców.

TRAMWAJ NA GOCŁAW!

Jako mieszkańcy Gocławia mamy już dość korków i wiecznie spóźniających się autobusów. Dlatego też będziemy silnie wspierać projekt budowy tramwaju na Gocław, a także zaproponujemy stworzenie buspasu na Wale miedzeszyńskim, który umożliwi mieszkańcom Gocławia szybki i bezpośredni dojazd do centrum miasta.

 
Udostępnij na Facebooku
« czerwiec 2020 »
PnWŚCzPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Strona główna Aktualności O nas Władze Program Kontakt Biuletyn IMP. Płd